OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice


Historia OSP Regulice

Jednostka OSP w Regulicach, czyli w niewielkiej wsi położonej w województwie opolskim w powiecie nyskim w gminie Nysa, rozpoczęła działalność 25 maja 1983 roku. Jej głównymi założycielami byli prezez Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Władysław Bojar oraz pracownik tejże spółdzielni Mieczysław Pamuła. W okresie tym nasza jednostka liczyła 38 czynnych członków.

Od samego początku istnienia nasza jednostka związana była z Rolniczą Spółdzielnią Produkcyjną, która to użyczyła część swoich pomieszczeń na potrzeby zorganizowania remizy dla strażaków ochotników. Szybko okazało się, że tego typu rozwiązanie utrudnia rozwój jednostki, dlatego też nasza jednostka rozpoczęła walkę (która trwała ponad 30 lat) o wybudowanie nowoczesnej remizy.

Wszystko na to wskazuje, że sprawa nowej remizy w końcu zakończy się pomyślnie, bowiem Gmina Nysa końcem 2017 roku przystąpiła do realizacji I etapu budowy remizy dla OSP Regulice. W lipcu 2019 roku uroczyście otwarto dwa nowoczesne boksy garażowe (w tym samym roku na boksach zamontowana została nowoczesna syrena alarmowa z możliwością nadawania komunikatów głosowych). To jednak nie koniec walki bowiem cały projekt poza boksami garażowymi zakłada budowę szatni, pomieszczeń biurowych, łazienki oraz przede wszystkim świetlicy. 

W grudniu 2019 roku nasza jednostka otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 2.1/16, który przekazany został nam przez jednostkę OSP KSRG Niwnica. Nasi przyjaciele z Niwnicy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo Fl, a nam przekazali StarMana, który w naszej jednostce otrzymał oficjalne imię "Władek" na cześć świętej pamięci druha zastępcy prezesa Władysława Kwiatkowskiego.

W kwietniu 2021 roku Gmina Nysa przystąpiła do realizacji kolejnego etapu zadania pn. "Budowa remizy strażackiej w Regulicach". W ramach tej części zadania powstała konstrukcja ścian budynku świetlicy wraz z zadaszeniem. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy cieszyć się z nowoczesnego, w pełni dostosowanego do potrzeb funkcjonowania jednostek OSP w XXI wieku, obiektu. Sam obiekt na pewno przyczyni się do rozwoju jedynej jednostki OSP położonej w zachodniej części Gminy Nysa połozonej najbliżej nowo wybudowanej obwodnicy zachodniej Nysy.

 

Poniżej prezentujemy aktualny skład zarządu OSP Regulice:

 

Zarząd OSP:

Prezes OSP - Jerzy CHARYTANOWICZ

Wiceprezes / Naczelnik - Oktawian BARANOWSKI

Zstępca Naczelnika / Kronikarz  - Oliwia KONEWECKA

Sekretarz - Bogdan KONEWECKI

Skarbnik - Maciej SKRĘTOWICZ

Członek Zarządu - Grzegorz FURTAK

Członek Zarządu - Jakub TEUBER

 

Komisja Rewizyjna OSP:

Przewodniczący - Dariusz CHARYTANOWICZ

Członek - Adrian KOŁODZIEJ

Członek - Maciej MUCHA

Najcześciej czytane na naszej stronie
Nowy sprzęt dla OSP
Dzień Regulic 2019
Dni Nysy 2019